ONZ pyta: kiedy rząd PiS…

ONZ pyta: kiedy rząd PiS…

ONZ pyta: kiedy rząd PiS zakaże szkodliwego „leczenia” osób z homoseksualności?Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4238995/onz-pyta-kiedy-rzad-pis-zakaze-szkodliwego-leczenia-osob-z-homoseksualnosci/ PiS będzie musiał wytłumaczyć się na arenie międzynarodowej z tolerowania tego procederu. Bo póki co aprobuje działalność ośrodków praktykujących leczenie z homoseksualności. Młodzi chłopcy, którzy tam trafiają, bywają molestowani seksualnie przez tzw. terapeutów pod pozorem uczenia ich „zdrowego dotyku męskiego”
Polskie organizacje pozarządowe – m.in. Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa, fundacja Autonomia – przygotowały dla Komitetu Praw Osób z Niepełnosprawnościami ONZ raport w opisujący sytuację lesbijek, gejów, osób trans i interpłciowych z niepełnosprawnościami w Polsce.
Po zapoznaniu się z raportem Komitet skierował do polskiego rządu pytania. Jedno z nich dotyczy tolerowania kontrowersyjnych terapii konwersyjnych (inaczej reparatywnych) stosowanych wobec osób LGBTQ. To już kolejne, po stanowisku Parlamentu Europejskiego z 1 marca 2018 roku, upomnienie międzynarodowej organizacji dla Polski w tej sprawie. Terapie konwersyjne opierają się na zdyskredytowanych w środowiskach psychologicznym i seksuologicznym założeniach o możliwości wyleczenia osób z nienormatywnej orientacji seksualnej, a także traktowaniu ich jako zaburzenia psychicznego.
Mimo to „terapie” konwersyjne są w Polsce nadal stosowane – pisze KPH. Trudno jednak określić, czy jest to zjawisko powszechne. Brakuje statystyk pozwalających stwierdzić ile dokładnie osób korzysta z tej metody i próbuje zmienić niemożliwą do zmiany orientację seksualną z homoseksualnej na heteroseksualną. Jak dotąd udało się zlokalizować kilka ośrodków, które specjalizują się w prowadzeniu „terapii” konwersyjnych. Ośrodki te nie są objęte żadnym nadzorem ani kontrolą, a to prowadzi do wielu nadużyć. Młodzi chłopcy, którzy tam trafiają, bywają molestowani seksualnie przez tzw. terapeutów pod pozorem uczenia ich „zdrowego dotyku męskiego”. Oprócz ośrodków, duży problem stanowią niekontrolowani przez nikogo terapeuci, którzy prowadzą prywatną praktykę.
Polskie Towarzystwo seksuologiczne w oficjalnym stanowisku na temat homoseksualności z 2016 roku pisało, że: „Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom”. Dlatego Komitet ONZ pyta polski rząd wprost: „Czy Polska ma zamiar zakazać terapii konwersyjnych?” To oznacza, że PiS będzie zmuszony wytłumaczyć się na arenie międzynarodowej z polityki krajowej wobec szkodliwego procederu. A póki co PiS ma na koncie nie tyle bierność wobec ośrodków praktykujących leczenie z homoseksualności, ile wręcz aprobatę dla podobnych praktyk.
Przypomnijmy, że w marcu 2017 roku w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji posłowie zrzeszeni w parlamentarnym Zespole Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zorganizowali galę wręczenia nagród obrony moralnej „Prawda-Krzyż-Wyzwolenie”. Wydarzenie miało upamiętnić dorobek ks. Jana Blachnickiego, założyciela oazowego Ruchu „Światło-Życie” w Polsce. To właśnie do jego tradycji nawiązuje lubelski ośrodek prowadzący terapie konwersyjne – „Odwaga”. Podczas gali statuetki odnowy moralnej oprócz „Odwagi” wręczono także ówczesnej premier Beacie Szydło. Podczas uroczystości odczytano list do uczestników napisany przez prezydenta Andrzeja Dudę, a przyjmujący nagrodę w imieniu premier Szydło minister Henryk Kowalczyk (dziś minister środowiska w rządzie PiS) mówił: „powinno być czymś normalnym, że tego typu gale odbywają się w rządowych gmachach. Instytucje rządowe służą dobru, a Ruch Światło-Życie jest samym dobrem”.Całość
#polityka #neuropa #dobrazmiana #bekazpisu #bekazprawakow #lgbt #prawaczlowieka #onz #swiat #polska

Comments are closed.