Dzisiaj przenosimy się w…

Dzisiaj przenosimy się w…

Dzisiaj przenosimy się w czasy Staropolskie i porozmawiamy troszkę o pospolitym ruszeniu.

Okres panowania Zygmunta III Wazy do historiografii przeszedł, jako jeden z najgorętszych okresów dla polskiej polityki zagranicznej. Wojna, która według klasyków jest jej przedłużeniem, warunkowała te czasy. Analizując ten okres należy pamiętać o organizacji armii Rzeczpospolitej Obojga Narodów, które opierały się przecież nie na wojskach regularnych, ale na szlacheckim pospolitym ruszeniu. Dlatego jego rola stała się dla czasów tych aż tak duża. Właśnie losom pospolitego ruszenia koronnego za panowania Zygmunta III Wazy przyjrzymy się bliżej w tym artykule.

Link do znaleziska – Pospolite ruszenie koronne w czasach panowania Zygmunta III Wazy | Część 1

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #rzeczpospolita #swiat #liganauki #zainteresowania #obyczaje #wojna #militaria #polska #armia #litwa #ukraina #tradycja

Comments are closed.