Dlaczego film o akcji…

Dlaczego film o akcji…

Dlaczego film o akcji ratunkowej w Tajlandii powstanie tak szybko?
Mało kto wie, że cała operacja obserwowana była osobiście i NA ŻYWO przez producentów filmowych. Niemal pewne jest, że niebawem powstanie na ten temat co najmniej kilka filmów dokumentalnych. Czyli stanie się niemal dokładnie tak jak w przypadku poprzedniej spektakularnej akcji ratunkowej w górników w Chile(uwięzionych na głębokości 700m), gdzie również powstał film z Antonio Banderasem a youtube pełen jest ciekawych dokumentów na ten temat.
Tajowie poszli o krok dalej. Zdecydowali o pozostawieniu części sprzętu w jaskini i urządzeniu w niej muzeum poświęconego akcji ratowniczej. Tajlandzki rząd chce, aby jaskinia stała się główną atrakcją turystyczną ich kraju i już planują interaktywne pokazy pod ziemią dla turystów z całego świata. Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi – ich rząd przygotowuje się do zarabiania na całej akcji ratunkowej i rozgłosie jaki uzyskali. Dla porównania przytoczę tutaj przykład #walbrzych wypromowany w zagranicznych mediach przez ” #zlotypociag „, którego notabene i tak nie znaleźli. Wartość tej międzynarodowej reklamy została oszacowana nawet na pół miliarda złotych (przez urząd miasta – żeby było jasne).
Pokazuje to ciekawy trend, w którym spektakularne wydarzenia z naszej historii stają się pomysłem na #film jeszcze w momencie ich trwania.Producenci filmowi nie wiedzieli czy chłopcy żyją i czy uda się ich uratować. Ale najwidoczniej to nie ma znaczenia dla filmu jaki mają nakręcić bo oni już wtedy rozumieli, że to będzie dobry pomysł na film o akcji ratunkowej o której już teraz usłyszał cały #swiat . Zaledwie 8 lat temu przemysł filmowy potrzebował po podobnej akcji w Chile aż 5 lat aby powstał film o 33 górnikach z Banderasem. Ciekawe jak długo zajmie im nakręcenie filmu tym razem?

Poniżej link do wykopaliska z pełnym artykułem.
https://www.wykop.pl/link/4420147/wszystko-czego-nie-wiesz-o-podziemnej-akcji-ratunkowej-w-tajlandii/

Jeśli również interesujesz się wszystkim związanym z penetrowacją ciasnych, ciemnych i bardzo mokrych miejsc to obserwuj mój autorski tag #penetrujedziury. A jak masz to w nosie, to wrzuć na czarno.

#kino #mikroreklama #ciekawostki

Comments are closed.