Czas na czasy powojenne i…

Czas na czasy powojenne i…

Czas na czasy powojenne i stalinowskie. Sądy w tym czasie działały jak działały, wiemy czym się kierowali sędziowie ale byłe pewien wyjątek. Sędzia stalinowski przeciwstawił się Najwyższemu Sądowi Wojskowemu. Myślisz, że to niemożliwe, a jednak to prawda.

Zygfryd Turek, sędzia Wojskowego Sądu Rejonowego w Gdańsku za skazanie na dożywocie, zamiast jak „nakazał” Najwyższy Sąd Wojskowy na karę śmierci, zdegradowany został na asesora. To jeden z niewielu takich sędziów w czasach stalinowskich.

Link do znaleziska Sędzia czasów stalinowskich Zygfryd Turek: „Kara śmierci nie przechodzi mi przez gardło”

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #ciekawostki #geografia #zainteresowania #zwyczaje #polska #nauka #dyplomacja #europa #swiat #gospodarka #stalin #armia #piechota #historia #zsrr #wolnosc

Comments are closed.