Chyba każdy z nas zna Hubala,…

Chyba każdy z nas zna Hubala,…

Chyba każdy z nas zna Hubala, ale jeśli nie to dzisiaj zapraszam was do lektury artykułu o tym dzielnym żołnierzu.

Major Henryk Dobrzański ps. Hubal uznawany jest powszechnie za zwolennika jedynie otwartej walki z wrogiem – w mundurze i z bronią w ręku. Od października 1939 roku stał na czele oddziału, który uważał za kontynuację Wojska Polskiego i aż do swojej śmierci w kwietniu następnego roku konsekwentnie odrzucał możliwość przejścia w struktury podziemia. Tymczasem przekonanie o negowaniu przez Hubala pracy konspiracyjnej jako formy walki jest całkowicie błędne. Bardzo wcześnie – już jesienią 1939 roku – przystąpił on bowiem do tworzenia organizacji podziemnej.

Link do znaleziska Jak Hubal budował konspirację

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #ciekawostki #geografia #wojna #zainteresowania #zwyczaje #polska #nauka #dyplomacja #europa #swiat #gospodarka #hubal #konspiracja #niemcy

Comments are closed.