Największy chiński portal…

Największy chiński portal…

Największy chiński portal wojskowy opublikował artykuł uzasadniający tezę, że wirus #2019ncov powstał w Instytucie Wirusologii w #wuhan i żąda kary śmierci dla tych, którzy się do tego przyczynili.

1. „Od 2015 wiadomo, że Instytut z Wuhan, współpracując z USA, łączył genomy SARS myszy i koronawirusów nietoperzy, nieszkodliwych dla ludzi. Gdy skombinowanym wirusem udało się zarazić myszy, zaczęto eksperymentować na małpach, łatwo dostępnych w #wuhan.

2. „Uczeni z Szanghaju odkryli w 2020, że nowy koronawirus z #wuhan wiąże się z ludzkim ACE2 poprzez białko S, co było właśnie celem badawczym zespołu Shi Zhengli w 2015: przekształcenie nieszkodliwego koronawirusa nietoperza w wirus zaraźliwy dla ludzi.”

3. Nietoperze były w Chinach spożywane od tysięcy lat, nie powodując zachorowań. Więcej nawet, ich odchody od dawnych czasów stanowią medykament chińskiej medycyny […] Prawdopodobieństwo mutacji krótkoterminowej wirusa nietoperzy wydaje się więc bardzo niskie.

4. „Zespół pani Shi Zhengli uważa, że koronawirus przenoszony przez nietoperze może zarażać ludzi, ale nie nosi wyposażenia ochronnego—zob. zdjęcia opublikowane p. zespół—podczas łapania nietoperzy??”

5. „Zespół Zuo Wei z Szanghaju stwierdził, że ACE2, kluczowy receptor powodujący zakażenie nowym koronawirusem z #wuhan, jest 5 razy liczniejszy u Azjatów niż u białych i Afroamerykanów, populacja Azjatów jest więc bardziej podatna na zarażenie wirusem #2019ncov.”

6. „Dlaczego skoro wiadomo, że koronawirus SARS atakuje ACE2, a #2019ncov jest podobny do SARS w około 80%, i że receptory ACE2 występują głównie w jelitach i płucach – dlaczego więc tak późno sprawdzono drogę przenoszenia #wuhancoronavirus w odchodach i drogą pokarmową?

„Opierając się na […] faktach […] przypuszczam, że do wybuchu epidemii #2019ncov doprowadziło niewłaściwe zarządzanie zwierzętami doświadczalnymi (…) Ludzie, którzy spowodowali tę katastrofę, zasługują na śmierć” – pisze autor oskarżenia w największym portalu wojskowym ChRL.

#chiny #epidemia #koronawirus #swiat #choroby

Comments are closed.