Na głównej super źródło…

Na głównej super źródło…

Na głównej super źródło dzienniknarodowy.pl: W RPA bojówkarze palą opony i krzyczą „Biali ludzie, musicie umrzeć”
W artykule który liczy, uwaga! 5 zdań, możemy przeczytać: Afrykanerska młodzież zmuszona była oglądać przez okna, jak palone są opony i krzyczy się hasła: „Biali ludzie, musicie umrzeć”, „Strzelaj, by zabić Bura”
Użytkownik @000loki wysilił się i dotarł do źródła informacji, gdzie opisuje problem: cóż poszukałem trochę info przy użyciu obrazu. Znalazłem, że ta afera i zdjęcia są z jakiegoś protestu przed szkołą. Protest wybuchł dlatego, że szkoła nie chciała przyjąć 55 uczniów anglojęzycznych, pomimo tego, że lokalne władze (wydział edukacji – tłumaczę to bez sensu ponieważ nie wiem jak to się tam nazywa oficjalnie), nakazały im przyjąć tych uczniów. Zakładam, że jest to szkoła, która prowadzi zajęcia w języku afrykanerskim, w której większość to białe dzieci, a te 55 było czarne. Protesty wybuchły ponieważ czarnoskórzy uznali to za rasistowską decyzję. No i to tyle. Nic nie ma o nowym prawie, które przeszło w RPA, czy nienawiści do białych ot tak.
Poniżej 2 artykuły które znacznie szerzej opisują sprawę niż zrobił to dziennik narodowy, w dodatku naginając fakty pod własny światopogląd. Co więcej w tych artykułach nie ma nic o okrzykach że „biali ludzie muszą umrzeć”, a dziennik nie ma żadnego odnośnika do wideo potwierdzającego że takie padły, zresztą źródła też żadnego nie podali.
Nikt nie twierdzi że problemu w RPA nie ma, ale takie dorabianie i upiększanie historii jest strasznie słabe.https://www.activateleadership.co.za/hoerskool-overvaal-where-language-is-a-proxy-for-race/https://www.timeslive.co.za/news/south-africa/2018-01-22-horskool-overvaal-is-not-racist-says-black-former-pupil/
To co widzicie po lewej stronie na screenie to cały artykuł dziennikanarodowego, a teraz porównajcie go z tekstem który dokładnie opisuje problem tej szkoły.
#neuropa #4konserwy #swiat #ciekawostki #bekazprawakow #bekaznarodowcow #wykop #tysiacurojenniezaleznychmediow

Comments are closed.