Mireczki i Mierabelki dzisiaj…

Mireczki i Mierabelki dzisiaj…

Mireczki i Mierabelki dzisiaj z okazji 700. rocznicy koronacji Władysława Łokietka na króla Polski zapraszam na rocznicowy tekst dotyczący tego wydarzenia.
Możni, duchowieństwo i rycerze zebrani w katedrze wawelskiej w niedzielę 20 stycznia Anno Domini 1320 w głębokim skupieniu obserwowali arcybiskupa gnieźnieńskiego Janisława, nakładającego złotą koronę na pokrytą lokami głowę malutkiego księcia i jego małżonki.

-Vivat Król Władysław! Vivat królowa Jadwiga! – rozległy się radosne okrzyki.

Link do znaleziska – W małym ciele wielki duch, czyli rocznica koronacji Władysława Łokietka

Zachęcam do wykopania!

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski – historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek – Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki
#sredniowiecze #zainteresowania #swiatnauki #dyplomacja #wojna #religia #monarchizm #

Comments are closed.