I tak kończy się moja…

I tak kończy się moja…

I tak kończy się moja tułaczka po Rogu Afryki. Wspaniała to była podróż, nie zapomnę jej nigdy. Dużo piwa piłem (ale nie w Sudanie), wiele osób poznałem i sporo po pustyniach się szlajałem.

A teraz ultra-krótkie, super-obiektywne podsumowanie odwiedzonych krajów:

– Izrael – tylko Wisła.

– Egipt – dobry czas na zwiedzanie, pomieszkanie i bazę wypadową. Ludzie panicznie boją się jeździć, szczególnie na Półwysep Synaj (dotarłem tam zaraz po zamachu stulecia w Listopadzie), rano pod piramidami potrafiłem być niemal sam. Tanio, dobre żarcie, Uber w Kairze, polecam Luxor.

– Sudan – zaskakująco bezpieczny, ciekawy jeżeli interesujesz się historią Afryki (ja tak), a szczególnie archeologią (ja nie), choć na dłuższą metę nieco nudny.

– Dżibuti – wielka dziura w dupie Afryki, absurdalnie drogo, nic ciekawego, najgorsze miejsce w którym byłem zaraz po Sosnowcu.

– Somaliland – trochę lepiej, warto jeśli interesujesz się konfliktami zbrojnymi, historią Somalii i regionami nieuznawanymi (jak ja), poza tym możesz się rozczarować.

– Erytrea – nie wiem, nie dostałem wizy. Następną razą.

– Etiopia – no i moja perełka, ziemia obiecana, złote runo. Głośno, kolorowo, tłoczno, tak jak lubię. Kraj fascynującej historii, pięknych widoków i jeszcze śliczniejszych, cudownych kobiet przez które dwa razy nie wsiadłem do samolotu i prawie wyjebali mnie z roboty. Naprawdę polecam.

Uprzejme dzięki wszystkim Mirasom za śledzenie wpisów i opowiadań oraz za plusy i słowa wsparcia. Nazbierałem trochę materiałów do kolejnych artykułów które pojawią się pod tagiem, także warto nadal obserwować.

Obecnie jestem na chwilę w kraju nad Wisłą (chwała wielkiej Polsce, precz z komuną!) ale zaraz powracam na Czarny Ląd. Tym razem w jeszcze inny region z którego, mam nadzieję, również powstanie kilka dobrych historii z jajem, szczegóły wkrótce.

Insta | Blog

#wanderlust – tag z mojej właśnie zakończonej tułaczki po Rogu Afryki (oraz wcześniejszych i przyszłych podróży i opowiadanek).

#podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #swiat #afryka #tworczoscwlasna #muzyka #zainteresowania

pokaż spoiler tym razem zamiast zdjęcia wrzucam świetny kawałek południowoafrykańskiego Die Antwoord którym zasłuchiwałem się w pewnych momentach i który jakoś dobrze podsumowuje tę tułaczkę:)

Comments are closed.