#eugenika #polityka…

#eugenika #polityka…

#eugenika #polityka #4konserwy #neuropa #antynatalizm #filozofia #polska #swiat #przyszlosc

Skąd ten strach przed eugeniką? Dlaczego kiedy pada to słowo ludzie od razu mają przed oczami jakieś nieludzkie labolatoria, gdzie szaleni naukowcy operują na żywych dzieciach. Otóż jest to proste. Propaganda powojenna stworzyła ten obraz. Nie chce mi się rozpisywać dlaczego. Pewnie dlatego, że łatwiej było w ten sposób przemówić do prostych ludzi, których zawsze jest większość. Biedna kobieta, której największym osiągnięciem jest jej wątpliwych wlaorów syn lub córka słysząc o tym, że gdzieś tam proawdzono selekcję ludzi, aby stworzyć obiektywnie lepsze jednostki wzburza tą kobietą i każdą jednostką, która zdaje sobie sprawę ze swoich ułomności genetycznych. Nikt nie chce być uznanym za genetyczny opdad. Kiedy stanąłbym naprzeciwko idealnego człowieka, wyższego, inteligentiejszego, kulturalniejszego, silniejszego, również poczułbym się zagrożony na samym podstawowym poziomie swojej egzystencji, bo oto stoi przede mną ktos, kto nie ważne jak bardzo bedę się starał, zawsze bedzie krok przede mną.

Eugenika – chociażby w tym rozumieniu, że ograniczymy przyrost populacji „gorszych” – chociażby alkoholików, narkomanów albo osób niepełnosprawnych – jest jedyną nadzieją dla gatunku ludzkiego na lepszą przyszłość. Większa wydajność społeczeństwa, mniejsze koszty jego utrzymania, większy potencjał, większe zrozumienie niuansów cywilizacyjnych i ich znaczenia. Nie można zbudować czystego domu, jeżeli jego mieszkańcy ciągle brudzą. Pewnie, część zawsze posprząta po brudasach, ale ile można?

Zapytajcie samych siebie jaka przyszłość jest lepsza.

Chaotyczna, w której każdy może się rozmnażać bez żadnych hamulców? – Obecnie żyjemy właśnie w takiej „przyszłości”

Czy też taka, w której potomstwo jest nagrodą i swoim życiem dajemy przykład, aby na te nagrodę zasłużyć? W tej przyszłości większość z nas prawdopodobnie by zawiodła, ale co jest złego w uczciwej, szlachetnej porażce? Nie ufajcie w złudną bajkę „możesz być każdym”. Sami dobrze wiecie, ze nie, nie możecie.

Comments are closed.