Dawno się nie logowałem (bo…

Dawno się nie logowałem (bo…

Dawno się nie logowałem (bo po co i tak nie mam nic do powiedzenia poza trollowaniem) ale obecna ustawa wprowadzone przez unię, która weszła skłoniła mnie do wyrażenia swojej opinii, z racji tego, że jeszcze nie widziałem wpisu, który by uderzał w sedno odnośnie tej ustawy.

Po pierwsze: celem tej ustawy jest nie jakaś cenzura typu usuwanie jakichś głupich komentarzy na wypoku, tylko ochroną praw autorskich, które są rodzajem własności intelektualnej. A więc przyczyną powstania tej ustawy w pierwszym miejscu jest nie jakieś mityczne lewactwo tylko najprawdopodobniej lobby producentów, którzy zarabiają pieniądze na istnieniu własności intelektualnej.

Patrząc obiektywnie, własność intelektualna jest źródłem większości cenzury w internecie. To dzięki niej nie możesz mieć legalnie dostępu do setek tysięcy utworów muzycznych, filmów, książek, pornosów, oraz gier, które mogą być kopiowane do woli, i do których dostęp może w teorii posiadać każda osoba na Ziemi z komputerem oraz dostępem do internetu.

Celem własności intelektualnej jest stworzenie sztucznego niedoboru dóbr, które de facto można kopiować w nieskończoność, i którymi można się podzielić z każdą osobą na świecie. Jej celem w przypadku patentów jest także zwiększanie kosztów produkcji czegoś, czego wyprodukowanie jest mało kosztowne, jak na przykład niektórych leków. Istnienie własności intelektualnej jest dowodem na brak demokracji, nie tylko w UE, ale także w Polsce i na całym świecie. Zarówno w moim interesie, jak i w interesie wszystkich innych obywateli jest posiadanie całkowitego dostępu do wiedzy oraz rozrywki.

Po drugie: wiele osób z zażartością używało argumentu ad stalinum, twierdząc, że „ZSSE” nadchodzi i inne tego typu nic nie znaczące frazy. To pokazuje niewiedzę wykopków, ponieważ jednym z założeń komunizmu jest wspólne dzielenie dóbr, czyli coś co jest całkowitym zaprzeczeniem tej ustawy. Poza tym warto wspomnieć, że na tą ustawę głosowały partie powszechne uznawane za prawicowe (oczywiście poza wykopem, dla którego wszystko oprócz jonasza jest lewackie).

Jaki jest zatem prawdziwy jej motyw? Po pierwsze ta ustawa z założenia jest raczej pro-kapitalistyczna, a jej zadaniem jest ochrona własności prywatnej, w tym konkretnym przypadku praw autorskich. Jej celem jest przekazanie jeszcze większej władzy prawnemu posiadaczowi danej informacji (który był lub, nie był współodpowiedzialny ja jej skomponowanie). Własność intelektualna ma za zadanie dać wyłączność właścicielowi do informacji, by mógł jej używać do generowania kapitału.
________________________________________________________________________________________________________

Podsumowując: sprzeciwianie się tej ustawie nic nie da. Nawet jakby jakimś cudem nie weszła to za parę lat pojawi się coś nowego, i pewnie jeszcze gorszego (patrz ACTA kilka lat temu). Należy za to protestować przeciwko sednu tego problemu, który nie tylko jest jednym z powodów powstania takiej ustawy, ale jest także odpowiedzialny za cenzurę na masową skalę obecnie, jak wspomniałem wyżej. Należy powiedzieć NIE własności intelektualnej i sztucznemu ograniczaniu dostępu do informacji przez państwo oraz korporacje.

Nie obchodzi mnie czy masz takie same poglądy jak ja, czy też jesteś jednym z tych ancapów będących przeciwko prawnie regulowanej własności intelektualnej, czy może po prostu sfrustrowanym obywatelem, któremu państwo ogranicza dostęp do rozrywki i wiedzy. Mamy wspólnego wroga, i reprezentujemy ten sam postulat: obalenie praw autorskich. Raz na zawsze! Z racji tego zakładam tak #anticopyright , który ma za zadanie skupić ludzi, którzy chcą obalenia praw autorskich. Być może w przyszłości uda nam się zorganizować publiczne protesty podobne do acta, albo wprowadzić partię do sejmu oraz do europarlamentu, która także popiera całkowite i bezkompromisowe zniesienie praw autorskich.

#antyart13 #polska #europa #swiat #internet #4konserwy #neuropa #prawo

Comments are closed.